День поля – 2025: Успішне обговорення інновацій в агрономії!
27 червня 2025 року Інститут сільського господарства Західного Полісся НААН України гостинно відчинив свої двері для проведення семінару «День поля – 2025». Захід відбувся згідно з запланованою програмою та зібрав у с. Шубків Рівненського району Рівненської області фахівців аграрної галузі. На запрошення відгукнулися спеціалісти обласних агрослужб, представники агрофірм та науковці, що забезпечило широке коло обговорень та обмін досвідом. Учасників привітали: заступник директора департаменту агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Баранець Руслан Васильович та в.о. директора Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України Ткаченко Сергій Михайлович. Заступниця директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України Сніжок Олена Василівна ознайомила присутніх з детальною програмою заходу.
Основна частина семінару була присвячена практичним показам та глибоким обговоренням актуальних тем у сільському господарстві, що відбувалися на трьох зупинках:
Зупинка 1: Оптимізація родючості ґрунтів та ефективність добрив
- Польовий Володимир Мефодійович висвітлив питання підвищення використання родючості низькопродуктивних ґрунтів.
- Ященко Людмила Анатоліївна представила доповідь про ефективність агрохімічних заходів із використання мінеральних добрив у поєднанні із хімічними меліорантами та мікродобривами.
- Ровна Галина Францівна поділилася дослідженнями щодо продукування СО2 і секвестрації вуглецю на дерново-підзолистому ґрунті залежно від оптимізації умов живлення.
Зупинка 2: Вплив систем удобрення та обробітку ґрунту
- Фурманець Мирослава Григорівна детально розповіла про вплив систем удобрення з використанням побічної продукції та обробітку ґрунту на гумусовий стан ґрунту в агроценозах, а також про раціональні системи обробітку ґрунту і удобрення з використанням нетоварної продукції врожаю та їх вплив на економічну ефективність та продуктивність сівозміни.
Зупинка 3: Технології вирощування основних сільськогосподарських культур
- Курач Оксана Володимирівна представила результати досліджень щодо ефективності позакореневого підживлення на формування врожайності і якості насіння гібридів соняшнику та технології вирощування новітніх гібридів ріпаку озимого в умовах Рівненщини.
- Оверчук Лілія Василівна поділилася інформацією про технологію вирощування сої на основі оптимізації сортового складу.
- Злотенко Ольга Юріївна доповіла про технології вирощування озимих зернових культур на основі раціонального використання ресурсів в умовах Західного Лісостепу.
- Маркарян Володимир Володимирович висвітлив особливості вирощування кукурудзи на зерно.
Завершився День поля підведенням підсумків, під час якого учасники мали змогу обговорити почуті доповіді, поставити запитання спікерам та обмінятися думками з колегами. Захід пройшов у конструктивній та продуктивній атмосфері, що сприяла поглибленню знань та формуванню нових ідей для розвитку агропромислового комплексу регіону.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |