Погодні умови осені характеризувалися надмірними опадами в період оптимальних термінів сівби озимих зернових культур, що значно ускладнило підготовку ґрунту та сівбу. За вересень випало 155,6 мм опадів, що у три рази перевищило кліматичну норму. Середньодобова температура повітря за місяць становила 11,40 С, що нижче кліматичної норми на 2,30 С.

     Цьогорічні погодні умови, що склалися в період осінньої вегетації рослин озимини відзначалися різкими перепадами денних і нічних температур та дуже нерівномірним розподілом опадів. 

Додержання рекомендованих технологій вирощування сільськогосподарських культур зменшує негативний вплив кліматичних змін на їх продуктивність та ефективність землеробства в регіоні.

    Погодні умови лютого  та першої декади березня характеризувались не стійким температурним режимом із різкими перепадами температур, значною кількістю опадів, переважно у вигляді снігу, а також такими негативними явищами як ожеледиця та сильні вітри.

      Погодні умови, що склалися протягом січня характеризувались плюсовими температурами повітря на початку місяця з поступовим зниженням до мінімального значення -23,7°С в другій декаді, та короткочасною відлигою  з подальшим переходом через нуль до -12,3°С в останні дні місяця. Середня температура повітря за місяць становила -2,9°С, що вище кліматичної норми на 2,5°С.

Протягом листопада спостерігалась типова для даного періоду  погода з незначною кількістю опадів. У перші дві декади місяця відзначались  ефективні температури вище  5оС, а третя  характеризувалась зниженням температури повітря до від’ємних значень з максимальною температурою повітря  6,3оС, мінімальна становила -4,7оС.

     В нинішньому році погодні умови літа на Рівненщині характеризувалися підвищеним температурним режимом та недостатньою кількістю опадів,а також їх нерівномірним розподілом на території області, що спричинило  на більшості території дефіцит вологи в ґрунті. Оскільки для дружного проростання насіння ріпаку потрібно мати в шарі 0-10 см не менше 10 мм продуктивної вологи, а за умови внесення в рядки або під культивацію мінеральних добрив – на 50-60% більше. Отже, всі агротехнічні прийоми в цей період необхідно спрямувати на збереження і накопичення вологи в ґрунті.

Погода протягом літа була спекотною з нерівномірними опадами. Середньодобова температура повітря перевищувала кліматичну норму у червні на 17%, у липні – на 11% та у серпні – на 18,6%. Опади були нерівномірними, так у червні випало 131,5 мм, що вище кліматичної норми на 62%, у липні  та серпні спостерігався дефіцит опадів, відповідно вологозабезпеченість була на рівні  83%. За погодніх умов, що склалися, запаси продуктивної вологи в ґрунті станом на 30.08.2020 р. значно знизилися. (табл. 1).